Czersk. Nie łamią praw w "Klose"

Autor: (ms)

2005-10-28, Aktualizacja: 2005-10-27 13:15

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach umorzyła postępowanie w związku z łamaniem praw pracowników w Czerskich Fabrykach Mebli "Klose". Pracownicy zakładu skarżyli się bowiem na niewypłacanie wynagrodzenia za nadgodziny oraz ...

Prokuratura Rejonowa w Chojnicach umorzyła postępowanie w związku z łamaniem praw pracowników w Czerskich Fabrykach Mebli "Klose". Pracownicy zakładu skarżyli się bowiem na niewypłacanie wynagrodzenia za nadgodziny oraz za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia. Dodatkowo, jak sugerowali zatrudnieni i byli pracownicy, czas pracy był nierzetelnie ewidencjonowany. Sprawcami łamania praw miał być Peter W. oraz Andrzej B. Sprawa wyszła na jaw po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.
Postępowanie zostało umorzone, gdyż nie było dowodów na to, że naruszenie praw pracowniczych było uporczywe lub złośliwe - mówi Mieczysław Brunke, prokurator rejonowy w Chojnicach. - Nieprawidłowości wykryte przez inspekcję pracy nie wynikały ze złej woli kierownictwa spółki.
Pod czujnym okiem prokuratora znalazły się dokumenty dotyczące pracowników i czasu pracy od maja 2003 roku do 18 kwietnia br. Postanowienie jest prawomocne.
Niestety, nie udało nam się w ubiegłym tygodniu skontaktować z prezesem zarządu Klose, którego to chcieliśmy poprosić o komentarz w tej sprawie.

Sonda

Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.