Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Hala w Czersku: Walczyli o turniejowy Puchar ''W Sercu Borów' [ZDJĘCIA]

opr. As
Prawie 300 pojedynków stoczyli zawodnicy uczestniczący uczestniczący w I Turnieju o Puchar "W Sercu Borów". Na hali im. Romana Bruskiego w Czersku spotkali się zawodnicy z Warszawy, Łodzi, Torunia, Sopotu, Elbląga i Czerska.

Największą determinacją by do nas przybyć wykazała się grupa szermiercza z Maciejowa (powiat Kluczbork) która pokonała ponad 400 km jadąc z Opolszczyzny na Pomorze.Nie przyjechali na darmo bo ich zawodniczka Emanuela Kołodziej zwyciężyła w swej kategorii wiekowej (do lat 15) pokonując po zaciętym boju w finale Maksymiliana Suwarę z warszawskiej Akademii Szermierki.

Największą niespodzianką w tej grupie był występ zawodnika LUKS-"Pol" Damiana Gruźlińskiego, który po czterech zaledwie treningach wystąpił na swym pierwszym turnieju i zajął od razu wspiął się na podium zajmując 3 m-ce. Także po raz pierwszy wystąpił na turnieju Michał Godlewski (Akademia Szermierki), który zdecydowanie zwyciężył eliminacje w swej kategorii wiekowej (do 11 lat) i finale zetknął się z najlepszą w swym wieku szpadzistką w Polsce Nadią Kłos. Obserwatorzy uznali Nadię za zawodniczkę walczącą z największą gracją.

To jednak maska Michała wyleciała w powietrze wyrzucona w euforii po ostatnim złożeniu. Trzecim był Janek Traciński z Łodzi uczeń Bogusława Pola, który w pojedynku o trzecie miejsce w kategorii open uległ gospodarzowi. Mateusz Osowski do tytułu czwartego zawodnika Mistrzostw Polski w go-now (wrzesień 2011) dorzucił trofeum za 3 -m-ce pucharu "W sercu Borów" W finale w tej kategorii spotkali się Karol Buczek 18-letni zawodnik z matecznika go-now w Łodzi i Rafał Kalus - instruktor Akademii Szermierki z Warszawy. Po przepięknej walce wynikiem 15:12 zwyciężył ten drugi zostając najlepszym zawodnikiem pierwszego turnieju szermierczego w Czersku - turnieju o puchar "W sercu Borów".

WYNIKI w poszczególnych kategoriach:

• do 11 lat: I - Michał Godlewski, II - Nadia Kłos (oboje warszawska Akademia Szermierki), III - Jan Traciński (Łódź)
• do 15 lat - Emanuela Kołodziej (Maciejów), II - Maksymilian Suwara (AS Warszawa), III - Damian Gruźliński (LUKS-"Pol" Czersk)