Uczestnicy prezentowali twórczość Zygmunta Bukowskiego, Andrzeja Grzyba, ks. Franciszka Kameckiego, ks. Janusza St. Pasierba oraz patrona konkursu - Romana Landowskiego. Oceniało ich profesjonalne jury. W czwartek, 14 listopada, podczas koncertu finałowego w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie poznaliśmy laureatów.
Patronem medialnym wydarzenia był „Dziennik Bałtycki”.
RECYTACJE
Przedszkola - proza i poezja
I miejsce: Jakub Wichmann – Przedszkole Nr 8 w Tczewie
II miejsce: Julia Madeja - Przedszkole Nr 8 w Tczewie
Wyróżnienia: Dominika Zaremba, Kacper Jabłonka, Dorota Plombon - Miejskie Przedszkole Publiczne Bajeczka w Starogardzie Gdańskim
Szkoły Podstawowe kl. 1-3 – proza i poezja
I miejsce: Zuzanna Macuk – Zespół Szkół Nr 2 w Pelplinie
II miejsce: Kornelia Krysiak – Gminny Ośrodek Kultury w Lubichowie
III miejsce: Paweł Dietrich – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Tczewie
Wyróżnienia: Aleksandra Jaczyńska – Szkoła Podstawowa Nr 12 w Tczewie, Kornelia Kowalewska - Zespół Szkół Nr 2 w Pelplinie, Ksenia Iwanowska – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Szkoły Podstawowe Kl. 4-6 - poezja
I miejsce: Jakub Lewandowski - Szkoła Podstawowa Nr 12 w Tczewie
II miejsce: Marcel Czerwiński - Zespół Szkół w Subkowach
III miejsce: Urszula Nitkowska - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Tczewie
Wyróżnienia: Aleksandra Gołuńska - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Tczewie, Zofia Szweda - Szkoła Podstawowa Nr 11 w Tczewie, Aleksandra Kuraszewicz - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Proza
I miejsce: Bartłomiej Norkowski - Szkoła Podstawowa Nr 12 w Tczewie
II miejsce: Oliwia Mieliwek - Szkoła Podstawowa w Miłobądzu
III miejsce: Agata Cejer - Szkoła Podstawowa Nr 12 w Tczewie
Wyróżnienie: Julia Wierzchowska - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Tczewie
Gimnazja - poezja i proza
I miejsce: Sandra Krajnik – Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Starogardzie Gdańskim
II miejsce: Sara Szczuka – Publiczne Katolickie Gimnazjum w Tczewie
III miejsce: Olga Krzyżyńska – Starogardzkie Centrum Kultury w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienia: Klaudia Rzóska – Gminny Ośrodek Kultury w Lubichowie, Nicole Hartun – Gimnazjum Nr 2 w Tczewie, Wiktoria Dąbrowska – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim
Szkoły Ponadgimnazjalne - proza i poezja
I miejsce: Michalina Jóźwiak - Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
II miejsce: Daniela Pawłowska - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim
III miejsce: Aleksandra Gołuńska - II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienia: Miłosz Światczyński – Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie, Agata Kowalewska - Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, Kajetan Wuttkowski - Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie
Środowiskowe Domy Samopomocy - proza i poezja
I miejsce: Marian Graczyk - Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie ul. Chopina
II miejsce: Karol Niewiedział - Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie ul. Chopina
III miejsce: Danuta Bojarska – Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie ul. Nowowiejska
PROGRAMY SCENICZNE
Grand Prix - Środowiskowe Domy Samopomocy w Tczewie
I miejsce - Internat Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie
II miejsce - Collegium Marianum w Pelplinie
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa nr 5 w Tczewie
Nagrody Senatora RP Andrzeja Grzyba: Anna Swoboda, Wiktoria Cieplak, Martyna Bronowiecka, Szymon Kamaszewski
Nagroda Janusza Landowskiego dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gdańskim
JUWENILIA LITERACKIE
Grupa wiekowa do lat 12 - poezja
I nagroda - „Jestem drzewem”, Oliwia Orlikowska
II nagroda - „Dziedzictwo”, Anna Szmydyńska
III nagroda - „Notatka z pamiętnika”, Filip Maliszewski
Wyróżnienie I - „Gryf”, Aleksandra Gołuńska
Wyróżnienie II - „Lubiszewo”, Klaudia Rogosz
Grupa wiekowa powyżej lat 12:
I nagroda - „Kociewska kraina”, Maria Dietrich
II nagroda - „Tczew - moja mała ojczyzna”, Wiktoria Muza
III nagroda - „Złote zboża…”, Marieta Domachowska
Wyróżnienie - „Tęsknota emigranta, czyli szneka z glancem”, Łukasz Jasionowski
Proza
I nagroda - „Bunia”, Jakub Miczek
II nagroda - „Piękna kraina”, Aleksandra Kuraszewicz
III nagroda - „Czarty z Pelplina”, Agata Kowalewska
Wyróżnienie - „Legenda o Waćmierzu”, Michał Grodź
KONKURS PLASTYCZNY
Prace zostały ocenione według następującego podziału:
I grupa - dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych klasy I-III
II grupa - uczniowie szkół podstawowych klasy IV-VI
III grupa - uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych
IV grupa - dzieci i młodzież, wychowankowie świetlic terapeutycznych, ośrodków terapii zajęciowej oraz ośrodków szkolno - wychowawczych, zainteresowani mieszkańcy Kociewia i innych regionów Polski
Przyznano nagrody następującym osobom:
W grupie I:
I miejsce – Zuzanna Sawczak, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie
II miejsce – Jakub Kosmacz, Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie
III miejsce – Zuzanna Mądrzejewska, Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie
III miejsce – Marta Wierzbowska, Szkoła Podstawowa w Lubiszewie
Wyróżnienie – Emilia Podjacka, Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie, Julia Morus, Szkoła Podstawowa nr 10 w Tczewie, Julia Mazella, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie, Ida Kiedrowska, Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie
W grupie II:
I miejsce – Agata Tiałowska, ze Starogardu Gdańskiego
II miejsce – Robert Tiałowski, ze Starogardu Gdańskiego
III miejsce – Aleksandra Kuraszewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Wyróżnienie – Jakub Miczek, Starogardzkie Centrum Kultury w Starogardzie Gdańskim, Iga Diller, Szkoła Podstawowa w Lubiszewie, Małgorzata Cholc, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie, Mikołaj Eron, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie
W grupie III:
I miejsce – Artur Hausmann z Tczewa
II miejsce – Alina Haftka, Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie
III miejsce –Justyna Kuszyńska, II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
Wyróżnienie – Marzena Pawłowska, Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie
W grupie IV:
I miejsce – Danuta Puchowska, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie, ul. Nowowiejska
II miejsce – Piotr Włostowski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie, ul. Armii Krajowej
III miejsce – Czesław Gajewski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie, ul. Nowowiejska
Wyróżnienie – Bogusław Reszka, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie, ul. Niepodległości
Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?