V liga. Pomezania Malbork - Borowiak Czersk 0:1 (0:1). Wynik ustalony w 1 minucie

Radosław Konczyński
Kibice malborskiej Pomezanii nie mogli być zadowoleni. W meczu 5 kolejki z Borowiakiem ich drużyna bardzo szybko straciła bramkę, a potem - mimo licznych okazji - nie potrafiła choćby wyrównać.

Nieliczni kibice jeszcze na dobre nie zdołali usadowić się na trybunach, a goście prowadzili już 1:0. W 1 minucie lewą stroną urwał się Adrian Pruszak i pokonał Grzegorza Misztę.

Malborczycy w pierwszej połowie mieli kilka okazji do wyrównania. Brakowało trochę celności, trochę piłkarskiego farta, a największe szczęście dopisało przyjezdnym w 19 minucie, gdy po strzale Mateusza Bełza uratował ich słupek.

Z drugiej strony, niewiele brakowało, by Borowiak po jednej z nielicznych akcji w ataku podwyższył wynik. Dobrze zachował się Grzegorz Miszta, broniąc uderzenie Damiana Kaszubowskiego w sytuacji sam na sam.

Po przerwie goście nastawili się na obronę wyniku, a gospodarze albo pudłowali w dogodnych pozycjach, albo strzelali w bramkarza (np. Piotr Sobieraj w sytuacji sam na sam w 53 minucie). Przewaga Pomezanii w drugiej połowie nie podlegała dyskusji, ale nic z niej nie wynikało, a na domiar złego porażka mogła być jeszcze wyższa, gdyby piłkarze Borowiaka skuteczniej wykończyli swoje dwa kontrataki.

Sezon dopiero się rozpoczął, ale jeśli malborska drużyna nie ustabilizuje formy, trudno będzie myśleć o powrocie do IV ligi.

Pomezania: Miszta - Daukszys, Cicherski, Jabłoński - Wilk, Gdela (64 Wojtysiak), Rychlik, Dryjas (64 P. Galeniewski), Kobyliński - Bełz, Sobieraj.

Borowiak: Gradowski - Kowalewski, Schulz, Gliniecki, Brzeziński (46 Duda) - Pruszak (74 D. Andrzejewski), Leper, Sz. Jędrzejewski, M. Kaszubowski - Kurs, D. Kaszubowski (81 J. Jędrzejewski).