Patryk Bloch z Tura Chojnice zadebiutował w reprezentacji Polski w rugby

WuPe
Patryk Bloch
Patryk Bloch Archiwum
Zawodnik chojnickiego Tura, Patryk Bloch zadebiutował w reprezentacji Polski juniorów w piętnastoosobowej odmianie rugby. Chojniczanin był jednym z 26 zawodników, których trener Maciej Misiak zabrał na turniej do Francji. Wcześniej był już powoływany na konsultacje grupy TOP 60, gdzie szkoli się najlepszych zawodników w tej kategorii wiekowej.

W turnieju Le Loire Rugby Nations 2010 Polacy zajęli drugie miejsce. W finale zremisowali z Isere Nord 5:5, ale o zwycięstwie Francuzów zdecydowała żółta kartka, jaką otrzymał jeden z polskich zawodników. Wcześniej nasza reprezentacja pokonała w półfinale 15:8 włoską Brescię. W meczach grupowych Polska wygrała z francuskim Rhone 12:0, przegrała z Isere Nord 7:8 i pokonała Haute-Loire z Francji 26:0. W tym ostatnim spotkaniu Patryk Bloch zdobył cztery punkty z podwyższeń.

- Patryk zaczął przygodę z jajowatą piłką w Turze pięć lat temu. Od początku wyróżnia się w swojej grupie - mówi trener Dariusz Żmuda Trzebiatowski. - Gra na pozycji łącznika młyna. Mimo, iż nasz klub specjalizuje się w siedmioosobowej odmianie rugby, nasi zawodnicy często powoływani są do kadry Polski czy Pomorza w "piętnastkach".