Piłka nożna. Chojniczanka wygrała w Kołobrzegu, punkty zgarnęła też "grupa pościgowa"

Wojciech Piepiorka
Patryk Kaszczyszyn (w środku) strzelił w Kołobrzegu jedną z bramek dla Chojniczanki Wojciech Piepiorka
Czołówka "bałtyckiej" trzeciej ligi zgodnie wygrywała wczorajsze mecze. Rega Trzebiatów, tocząca korespondencyjny pojedynek z Chojniczanką Chojnice i Orkanem Rumia, pewnie pokonała u siebie 4:1 Energetyka Gryfino. Trudniejsze zadania miały pomorskie drużyny walczące o awans do drugiej ligi.

Chojniczanka gościła na gorącym terenie w Kołobrzegu i wygrała z Kotwicą 3:2. Mecz odbył się bez udziału publiczności, a kibice obu drużyn mogą żałować, że nie mogli zobaczyć tego spotkania. Chojniczanka trzy razy wychodziła na prowadzenie. Najpierw za sprawą Filipa Marciniaka w 26 minucie, potem po golu Patryka Kaszczyszyna (42) i w końcu dzięki trafieniu Macieja Maggera (87). Kotwicy dwa razy udało się doprowadzić do remisu, ale na trzeciego gola już nie odpowiedziała.

Chojniczanka: Szafrański - Buława (75. Megger), Gąsiorowski, Kowalczyk, Steinborn - Trzebiński - Marciniak, Atanacković, Ziemak (80. Frymark), Fabich (61. Pestka) - Kaszczyszyn (58. Chudziński).

Orkan Rumia musiał się napocić, by zdobyć trzy punkty w spotkaniu z Błękintymi Stargard Szczeciński. Gracze z Rumi przegrywali już 0:2, po dwóch golach Rafała Siemaszki i trafieniu Piotra Fery z rzutu karnego zdołali doprowadzić do remisu 3:3. Wynik meczu na 4:3 ustalił w 75 minucie Daniel Laskowski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani