Polska biega Czersk: Zawody przy Szkole Podstawowej w Gotelpiu [ZDJĘCIA]

opr. As
Przed budynkiem Szkoły Podstawowej zebrała się rzesza dzieci i zainteresowanych biegaczy z terenu w oczekiwaniu na rozpoczęcie masowej imprezy biegowej pod hasłem „Polska Biega”.

Otwarcia dokonała dyrektor szkołyElżbieta Baszanowska, która zaznaczyła, iż ideą tej akcji nie jest wyłanianie mistrzów czy bicie rekordów, a propagowanie zdrowego stylu życia poprzez najprostszą z form ruchu jaką jest bieg czy trucht.

Na starcie stanęła rekordowa liczba startujących, około 100 w 3 kategoriach począwszy od najmłodszych startujących w tzw. biegu przedszkolaka do najstarszych w kategorii uczniów IV- VI oraz dorośli (open).

O godzinie 11:30 na trasę 700 m wyruszyły dzieci z klas „0- III” ze swymi paniami. Gdy kończyli bieg witały ich na mecie gromkie oklaski. Chwilę potem na 3-kilometrową trasę wyruszyło ponad 80 uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Malowniczą, prowadzącą polną drogą w okolicach szkoły trasę pokonali wszyscy. Po sportowych zmaganiach, czekało na wszystkich ognisko i pieczenie kiełbasek, napoje i lody. Cały czas można było pośpiewać , „pląsować „ – czego nie omieszkali zrobić zwłaszcza uczniowie klas młodszych. Przebojem ogniska stał się hit - „Kaczuszka ma skrzydełko”.

Uczestnicy biegu zostali nagrodzenie dyplomami. Szczególne brawa dla uczniów klas O- III. W tej kategorii I miejsce zajął Jakub Żywicki uczeń klasy III , II miejsce Maksymilian Kołatka , III miejsce przypadło Beacie Meger . W kategorii dziewcząt klas IV- VI -I miejsce zajęła Oliwia Osowska, II m Weronika Pruska, III m Klaudia Miszczyńska. W kategorii chłopców IV- VI. I miejsce wywalczył Sebastioan Filas , II m Dominik Ziemann, III m Kajetan Kruk . W kategorii dorośli I m Kazimierz Wałdoch, II miejsce Katarzyna Kołatka.

Impreza wszystkim się bardzo podobała, dostarczyła wiele emocji i satysfakcji. Ten dzień był bardzo udany. Dopisała pogoda, a uczestnikom doskonały humor. I chyba wszyscy zgadzają się z tą maksymą, która przyświecała zorganizowaniu ogólnopolskiej akcji „W zdrowym ciele zdrowy duch”.