Sprawni razem. Czerszczanie wrócili z czterema medalami

(WuPe)
Ośmioosobowa reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku uczestniczyła w Sopocie w mistrzostwach Pomorza w lekkoatletyce i wróciła z nich z czterema medalami.

Najlepiej zaprezentowała się Sikorska Ewa, która zdobyła złoto w biegu na 800m. Uzyskany przez nią wynik zyskał uznanie w oczach selekcjonerów kadry województwa i będzie ona reprezentowała Pomorze na mistrzostwach Polski w dniach 09-11 czerwca we Wrocławiu.
Inna czerszczanka, Eliza Czarnecka wywalczyła srebrny medal w skoku w dal. Chłopcy z Czerska wywalczyli dwa brązowe medale. Andrzej Hinz zajął 3. miejsce w biegu na 200m w kategorii powyżej 16 lat. W kategorii do 16 lat Dawid Kukliński zajął 3. miejsce w biegu na 100 m.
Ponadto w klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt do lat16 drużyna z Czerska zajęła 3. miejsce w województwie.Opiekunem zawodników jest Jarosław Fidurski. Poniżej pozostałe lokaty zawodników ZSS Czersk.
Kategoria do 16 lat: Karina Rekowska (4. w skoku w dal i 4. w biegu na 800m); Eliza Czarnecka (4. w biegu na 800m); Dawid Kukliński (4. w skoku w dal); Daniel Szulc 5.w skoku w dal); Kamil Prochoń (5. w biegu na 1500m i 7. w skoku w dal).
Kategoria powyżej 16 lat: Andrzej Hinz (4. w biegu na 100m); Tomasz Osowski (9. w biegu na 100m i 9. skoku w dal).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani