Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Udana inauguracja szczypiornistów Borowiaka

Michał Piepiorka
Zwycięstwem Borowiaka Czersk zakończył się inauguracyjny mecz III ligi piłki ręcznej. Czerszczanie pokonali w własnej hali 32:29 Piotrcovię Piotrków Kujawski.

Szczypiorniści Borowiaka Czersk dobrze zaczęli ten mecz. Już po kilku minutach prowadzili 3:0. Później jednak do głosu zaczęli dochodzić goście. W 24. minucie był remis 12:12, ale na przerwę to Piotrcovia schodziła prowadząc 17:14.

Po męskiej rozmowie w przerwie spotkania szczypiorniści z Czerska zaczęli odrabiać straty i po pięciu minutach prowadzili już 19:18. W 50. minucie Borowiak wygrywał już 28:24 i zapowiadało się, że kontroluje grę. Piotrcovia pokazała jednak po raz kolejny, że potrafi wykorzystał niefrasobliwość gospodarzy i doprowadził do stanu 28:27. Końcówka meczu, ku uciesze ponad 100 kibiców, należała jednak do gospodarzy. Borowiak Czersk ostatecznie wygrał 32:29.

- Jak na razie trenujemy tylko raz w tygodniu i to niestety stanowi duży problem w odpowiednim przygotowaniu drużyny. Dlatego też oczekuję ze strony zawodników jeszcze większego zaangażowania na treningu – mówił po meczu Łukasz Łangowski, trener Borowiaka Czersk.

Borowiak Czersk – Piotrcovia Piotrków Kujawski 32:29 (14:17)
Borowiak:
Kamil Klunder, Kamil Landowski – Jan Buszek (2 bramki), Artur Jaster (4), Marcin Czapiewski (5), Kewin Gradowski, Maciej Jakubowski, Łukasz Łangowski (9), Kajetan Fryca (5), Mateusz Łoński (1), Marcin Szulc (1), Sebastian Pstrąg (3), Filip Pruszak (2), Karol Fidurski