Wychowanek Borowiaka zadebiutował w I lidze!

Michał Piepiorka
Mateusz Szwoch przed swoim debiutem w I lidze
Mateusz Szwoch przed swoim debiutem w I lidze Arka Gdynia
Mateusz Szwoch, wychowanek Borowiaka Czersk ma za sobą występ w I lidze! W sobotę zagrał w zespole Arki Gdynia w wygranym meczu 5:2 z Zawiszą Bydgoszcz.

Mateusz Szwoch piłkarskiego rzemiosła uczył się w Borowiaku Czersk. Potem zaczął reprezentować barwy gdyńskiej Arki. W sobotę czerszczanin doczekał się debiutu w pierwszym zespole Arki. Szwoch wszedł na boisko w 83. minucie meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Gdyński zespół pokonał lidera I ligi 5:2.

- Na pewno wychodząc na ostatnie 10 minut przy wyniku 5:2 nie miałem negatywnego ciśnienia związanego z tym, że „coś muszę”. Nie miałem tremy. Mecz ułożył się po naszej myśli, szybko strzeliliśmy bramki, ograliśmy lidera. Mam nadzieję, że teraz pójdziemy za ciosem i kolejne mecze wygramy. Mamy trochę łatwiejsze mecze i myślę, że będziemy pięli się w górę tabeli – powiedział po meczu 18- letni wychowanek Borowiaka Czersk.

Szwoch swoją karierę zaczynał w Borowiaku Czersk. W sezonie 2006/07 rundę jesienną spędził w Gedanii Gdańsk i na pół sezonu wrócił do Czerska. Od wiosny sezonu 2008/09 Mateusz Szwoch jest zawodnikiem Arki Gdynia. Najpierw grał w drużynie juniorów, wiosną sezonu 2009/10 znalazł się w kadrze zespołu Młodej Ekstraklasy, a teraz jest w kadrze pierwszoligowego zespołu seniorów Arki.